Výběr z kázání P.Rudolfa Preye

27. neděle v mezidobí “ A „

24. 09. 2017
Již potřetí slyšíme od Pána Ježíše o vinici. Církev vhodně toto podobenství nechává číst v podzimním období, kdy se  sklízí z polí úroda, mimo jiné kdy také nastává vinobraní. Osud vinice v podobenství nebyl radostný. Vinice byla odebrána nespravedlivým a zlým vinařům. Duchovní smysl podobenství o vinici však je ten, že Bůh chce, aby věřící […]
zobrazit celý článek »

26. neděle v mezidobí “ A „

8. 09. 2017
Podobenství o dvou bratřích, které Pán zve na práci na vinici chce ukázat, že Pán Bůh zve lidi do svého království víry a lásky, že je zve ke spáse. Z podobenství vysvítá, že Bohu nestačí pouze slovo, ale důležitější je skutek. Víra slovy vyžaduje víru skutky každodenního života. “ Ne ten, kdo mi říká Pane, […]
zobrazit celý článek »

25. neděle v mezidobí “ A „

30. 08. 2017
V dnešní době platí zákon nabídky a poptávky, člověk si dnes zvyká vše si spočítat – co z toho bude mít. Dnešní společnost je jakousi obchodnickou společností. Byly doby – a bylo to v době Pána Ježíše – kdy vzhledem k Bohu se smýšlelo a jednalo také obchodnicky. Já ti dám Bože skutky na př. […]
zobrazit celý článek »

24. neděle v mezidobí “ A „

21. 08. 2017
Dnešní Boží slovo je ve znamení odpuštění. Je to vlastně nejkrásnější slovo, které Ježíš Kristus přinesl naší planetě. Jak často máme možnost sledovat v televizi, že v přírodě vládne zákon silnějšího, boj o život, ale i v lidské společnosti vidíme rozličnou tvrdost a nemilosrdnost silnějších lidí proti slabším, někde krevní mstu, zločinecké gangy, které se […]
zobrazit celý článek »

23. neděle v mezidobí „A“

12. 08. 2017
V posledních letech stále roste počet mrtvých a zraněných motoristů, což je způsobeno z důvodu rychlé jízdy, velkého počtu aut, zejména kamionů a také rychlých motorek a mnoha dalších důvodů. Je známo z vyhlášky, že účastník autohavárie je povinen poskytnout pomoc zraněnému, zavolat zdravotnickou službu. Je to jistě také skutek blíženské lásky. Dnešní Boží slovo […]
zobrazit celý článek »

2017

22. neděle v mezidobí „A“
21. neděle v mezidobí „A“
20. neděle v mezidobí „A“
Slavnost Nanebevzetí Panny Marie „A“
19. neděle v mezidobí „A“
Svátek Proměnění Páně „A“
18. neděle v mezidobí „A“
17. neděle v mezidobí „A“
16.neděle v mezidobí “ A „
15. neděle v mezidobí „A“ 
14. neděle v mezidobí „A“
Slavnost sv. Cyrila a Metoděje, patronů Evropy „A“
Slavnost sv. Petra a Pavla „A“
Nejsvětější srdce Ježíšovo – cyklus „A“
5. neděle velikonoční „A“
4. neděle velikonoční „A“
3. neděle velikonoční „A“
2. neděle velikonoční „A“
Slavnost Vzkříšení Páně „A“
Promluva na Bílou sobotu v kostele Lenešice
Promluva na Velký pátek v kostele Lenešice
Promluva na Zelený čtvrtek v kostele Lenešice