Kostely a kaple

Popis kostela v Postoloprtech

Kostel je jednolodní s jednou věží, na které jsou hodiny. Je situován netradičně oltářem k jihu, aby věž se vstupní bránou byly kolmo do náměstí. V průčelí kostela jsou kamenné sochy sv.Petra a Pavla. Vnitřek kostela je zdoben krásnými štukovými ozdobami – volutami a římsami, které prováděli vídenští mistři. Kostel má 5 oltářů a to hlavní a 4 boční. Oltářní obrazy jsou díla vídeňských mistrů jako Brandlera a Underberga. Na jednom z obrazů jsou zvěčněni i manželé Josef a Terezie Schwarzenberkovi a jejich synáček Jan, na jiném obraze i město Postoloprty z roku 1750.
více informací o kostele »

Kostely a kaple spravované z Postoloprt

Zobrazit Kostely a kaple spravované z Postoloprt na velké mapě.

Bítozeves – kostel sv. Michaela archanděla
Blažim – kostel sv. Prokopa
Břvany – kostel sv. Martina
Hrádek – kaple Božského Srdce
Lenešice – kostel sv. Šimona a Judy
Levonice – kaple sv. Petra a Pavla
Minice – kostel sv. Martina
Mnichov – kaple sv. Jiří
Mradice – kaple 14 svatých pomocníků
Nehasice – kostel Narození Panny Marie
Počerady – kostelík sv. Anny
Raná – kostel Všech Svatých
Seménkovice – kaple Panny Marie Královny
Skupice – kostelík sv. Jana Křtitele
Velemyšleves – kostelík sv. Antonína
Výškov – kaple Obětování Panny Marie
Zálezly – kaple sv. Prokopa