Oslava 80. narozenin emeritního děkana z Lenešic

17. 11. 2019

V sobotu dne 16.11.2019 se uskutečnila oslava 80. narozenin emeritního děkana Rudolfa Preye z Lenešic a sice farníci tuto oslavu uspořádali v restauraci „U Kaiserů“ v Lenešicích a to od 12 hodin. Zúčastnilo se 18 pozvaných farníků a také klavírista Vláďa Heuler se zpěvačkou Vendulou. Oslava měla slavnostní ráz, když na začátku pan Fric přednesl za farníky přání, následně pan děkan poděkoval a přidal vlastní úvahu ze vztahu pastýře s ovečkami, což je toto setkání ve vzájemnosti a lásce a přidal několik slov pro přípitek. Dále společenství zazpívalo píseň ke sv. Anežce České ze zpěvníku Hosana a píseň k obědu s modlitbou.

Následoval výborný oběd a po něm Vláďa Heuler se zpěvačkou Vendulou měli svůj program písní různých žánrů vážné hudby přes operu, operetu, pop musik a ještě pak přidali na přání další písničky. Panu děkanovi byly předány dary, mimo jiné také velký dort, kde byla vyznačena věž kostela. Tento dort byl požehnán a rozdělen pro účastníiky oslavy. V další části opět došlo na zpěvy a to jak z Hosany na př. Díky, Madona, Laudato si, tak také na národní písničky podle přání. Oslava probíhala i ve vzájemných rozhovorech a vyprávění pana děkana ze svého života a to až do 16 hod., kdy jednotliví účastníci se loučili a všem pan děkan dal na cestu své požehnání. Bohu díky za krásné prožití oslavy ve vzájemnosti a lásce bratří a sester věřících.