Noc kostelů v kostele Lenešice 2019

25. 05. 2019

V pátek 24.5.2019 v rámci NOCI kostelů se otevřel i kostel sv. Šimona a Judy v Lenešicích a sice následujícími akcemi: od 16 hod. byla mše sv. s májovou pobožnosti. Od 18 hod.se otevřel kostel pro návštěvníky ke komentované prohlídce kostela a to jak interiéru, exteriéru a hlavně ke shlédnutí stavu prací na obnově zřícené věže kostela. Tuto komentovanou prohlídku zajišťovali bratři Plačkové Jiří a Zdeněk a také emer. děkan Rudolf Prey. Dostavilo se postupně nejméně 20 lidí buď místních nebo ze severních Čech na př. z Teplic. Další program Noci kostelů v Lenešicích byl od 20.30, kdy v kostele vystoupil sbor Scholy cantorum ze Sušan pod vedením P.Radima Vondráčka. Tento sbor za doprovodu kytar a flétny zpíval duchovní písně, mimo jiné i velmi zdařile zazpívanou hymnu křesťanské mládeže o Božím milosrdenství nazvanou Blahoslavení. Koncert trval jednu hodinu a na závěr asi 20 účastníků koncertu odměnilo učinkující potleskem. Ještě před koncertem pan Zdeněk Plaček ukázal přítomným pozlacenou vrchní část kopule, která bude v letošním roce instalována a seznámil také přítomné, že letos bude kopule oplechována a dokončena a vnitřní část věže bude omítnuta a dále oznámil, že do 2 let budou instalovány nové věžní hodiny.Bohu díky za zdařilou Noc kostelů 2019.