Koncert Evy Henychové v kostele Lenešice

26. 10. 2019

V pondělí 21.10.2019 se konal koncert kytaristky a zpěvačky Evy Henychové v kostele sv. Šimona a Judy v Lenešicích. Koncert začal v 17 h. a bylo přítomno nejméně 30 lidí. V úvodu pan Zdeněk Plaček jako pořadatel koncertu za Okrašlovací spolek zdůraznil, že koncert se koná především pro emeritního děkana Rudolfa Preye, který slaví jubileum 80 roků a zároveň poukázal na to, že začaly další práce na dokončení opravy věže kostela. Také zpěvačka Eva Henychová zdůraznila, že děkana zná z minulosti, když koncertovala ve farnosti Postoloprty. Zpěvačka zařadila více písní s náboženskou tematikou na př. Židle, Převozník, Očistná, Modlitba k Ježíši, Maria, ale také písně ze života na př. Pojď si ke mně odpočinout, Všechno je jinak a několik písní z alba Sinaj a nakonec jako dodatek píseň Živá. Zpěvačka Eva Henychová sdělila, že trpí roztroušenou sklerozou a špatně chodí, proto své písně zpívá a hraje v sedě. Své písně prokládala zajímavými a poučnými komentáři. Že se návštěvníkům koncert líbil svědčil spontánní potlesk za písněmi a pak na závěr a také poděkování pana Zdeňka Plačka a předání kytice. Zpěvačka přivezla také svá CD a autobiografickou knížku, které si mohli účastníci zakoupit.  Bohu díky za krásný hodinový koncert Evy Henychové.