Fotbalový zápas PORTY proti žákům Velemyšleves

4. 06. 2011

V sobotu 4. 6. 2011 sehráli žáci PORTY Postoloprty další přátelský fotbalový zápas proti žákům obce Velemyšleves. Pan starosta Velemyšlevse p. Štípek vyšel tomuto zápasu vstříc úpravou hřiště, sehnáním brankových sítí, pohárem pro vítězné mužstvo a propagací po obci. Z toho důvodu přišlo na zápas i větší množství diváků: dětí i dospělých, kteří povzbuzovali domácí. Hrálo se na velkém hřišti o 11 hráčích na každé straně. Rozhodčím byl ustanoven trenér a děkan PORTY. Hrálo se 2 x 35 min. PORTA hrála lépe první poločas, který vyhrála 4 : 2, když ani neproměnila pokutový kop. V druhém poločase domácí hráči měli více sil a postupně vyrovnali hru, takže zápas skončil v normálním čase nerozhodně 6 : 6. Jelikož bylo třeba určit vítěze, aby obdržel pohár od pana starosty, byly kopány pokutové kopy a to 5 penalt na každé straně. Domácí Velemyšleves na pokutové kopy vyhrála 3 : 2, takže se stala celkovým vítězem.

Na závěr pan starosta poděkoval oběma mužstvům, pořídil společnou fotografii a rozhodčí děkan předal kapitánovi vítězného mužstva pohár a poděkoval také oběma mužstvům za pěkný zápas bez zranění a vyloučení. Za PORTU dávali branky: David Kudry 2 x, který byl i nejlepším hráčem PORTY, Marek Čajkovský 2 x, a Lukáš Hangurbadžo 2 x. Za PORTU dali penaltu pouze Lukáš Hangurbadžo a Cyril Horvát. Trenér a děkan otec Rudolf poděkoval všem hráčům za snaživý výkon, tím spíše, že za PORTU hráli většinou postavou menší i mladší žáci, kteří se teprve zaučují fotbalu.

Bohu díky i za krásné letní počasí.