Vzpomínky na jarní putování roku 2021, I/ Květnov a Mradice

31. 07. 2021

Květnov 8. 5. 2021

Poutní sezóna postoloprtského farního obvodu začala, jako už téměř tradičně, mimo náš farní obvod. V sobotu 8. května jsme se vydali s několika farníky na pouť vikariátu krušnohorského, do kostela Navštívení Panny Marie v Květnově. Spolu s farníky z Chomutova, Jirkova, Kadaně a snad i z Mostu a Litvínova, jsme vyšli z návsi obce Květnov od obnoveného kamenného kříže, za zpěvu a modlitby růžence, do poutního kostela, kde mše svatá začala v 10. 30 hod. Procesí, růženec i mši svatou vedl duchovní správce tohoto místa a děkan z Jirkova P. Miroslav Dvouletý, kázání měl P. Alois Heger a koncelebrovali P. Jan Burian, kaplan z Kadaně a také děkan z Postoloprt P. Radim Vondráček. Počasí vyšlo velmi pěkné a na přímluvu Panny Marie a tentokrát také svatého Josefa, vždyť je jeho jubilejní a zvláštní rok, jsme si pro naše rodiny, farnosti a jistě i pro sebe sama, vyprosili mnoho milostí a požehnání.

.

Více fotografií zde: https://portarum.rajce.idnes.cz/farni_pout_na_Kvetnov_8._5._2021/

Mradice 22. 5. 2021

V sobotu 22. Května jsme se pak vydali, někteří autem, jiní pěšky do kaple Čtrnácti svatých pomocníků v Mradicích. V předvečer Slavnosti Seslání Ducha Svatého tam vždy slavíme výročí posvěcení kaple, s připomínkou jejích patronů, kteří byli také připomenuti v kázání při mši svaté a vzýváni na konci slavnosti v litaniích. Prosili jsme zejména o jejich přímluvu za zvládnutí a ukončení pandemie koronaviru. V té době ještě nákaza sílila. Na mši svatou přišli i tři zdejší farníci, maminka s dvěma syny z mradického mlýna a pak zde byli přítomni farníci z Postoloprt a také z Loun. Ke kapli vede z Postoloprt stará poutní stezka, která pak pokračuje dál k zámku Stekník, do jehož kaple dříve věřící z daleka putovali na poutě. Tato cesta jak jsme zjistili, byla ale bohužel přerušena orbou a tak ti, kteří šli pěšky, museli v závěru své cesty dosti improvizovat. Ale Bohu díky za pěknou pouť a svatým čtrnácti pomocníkům za jejich přímluvy.

Více fotografií zde: https://portarum.rajce.idnes.cz/Pout_ke_Ctrnacti_svatym_pomocnikum%2C_Mradice_22._5._2021/