Vánoce v kostele sv.Šimona a Judy v Lenešicích 2014

29. 12. 2014

vánoce v kostele LenešiceVe vánočně vyzdobeném kostele se konaly vánoční bohoslužby a to půlnoční mše sv. ve 24 h. na kterou přišlo asi 70 lidí různého věku. Vánoční mši celebroval emeritní děkan Rudolf Prey za pomoci tři dospělých ministrantů Ládi, Václava a Járy, při mši bylo užito také kadidlo. Děkan pronesl kázání na téma pravého významu „štědrého večera“ t.j. darování Božího Syna Ježíše lidem. Při mši hrála paní varhanice Immerová na klávesy a také pan Roman Schonfeld doprovázel hru na housle. Zpívaly se známé koledy jako Nesem vám noviny, Tichá noc, Veselé vánoční hody, Narodil se Kristus Pán. Na Hod Boží byla opět slavná mše sv. s kadidlem a se zpěvy koled, svaté přijímání bylo podáváno pod obojí způsobou. Kázání bylo na téma Božího plánu spásy, kterému se i při narození Mesiáše musely podřídit i světské dějiny. Počet přítomných byl jako v neděli. Na svátek sv. Štěpána prvomučedníka byla mše sv. opět v 10.30 a kázání bylo na téma světla a tmy v souvislosti s oltářním obrazem smrti sv. Štěpána v  katedrále v Litoměřicích. Vánoční výzdobu v kostele dokumentují nížeuvedené obrázky.