Slavnost Zmrtvýchvstání Páně 2015 v kostele Lenešice

5. 04. 2015

První svaté přijímání LenešiceV neděli 5.4.2015 na slavnost Zmrtvýchvstání Páně v kostele sv. Šimona a Judy v Lenešicích se konalo první svaté přijímání dvou dětí a to Barbory Koštálové a Michala Pešty, obě děti ze Břvan, které přicházely několik let na hodiny náboženství na faru Lenešice a před svatým přijímáním přijaly svátost smíření. S dětmi přijeli do kostela i jejich rodiče, rodinní příslušníci a příbuzní, takže kostel se zcela zaplnil. Slavnostní mši sloužil děkan Rudolf Prey, který také děti na náboženství připravoval. Hudební doprovod ke mši vykonala paní Immerová, varhanice velikonočními písněmi Aleluja, Vesel se nebes královno. Děkan v promluvě ukázal v čem je velikost velké noci velikonoční, totiž ve zmrtvýchvstání Ježíše a v čem spočívá toto zmrtvýchvstání, že to je Ježíš s novým tělem, duchovním, nesmrtelným, které nepodléhá nemoci a utrpení a není závislé na hmotě, prostoru a času. Ukázal Ježíše, který má všechny lidi rád, ale nejvíce děti, o kterých řekl mimo jiné “ nechte děti přicházet ke mně a nebraňte jim, neboť takovým patří nebeské království“. Povzbudil děti, aby i nadále rády přicházely do kostela a ke svatému přijímání. Děti pak obnovily křestní slib s rozsvícenými svícemi a samy četly přímluvné modlitby a pak také modlitbu před svatým přijímáním a po sv. přijímání. Na závěr slavnostní mše sv. děkan poděkoval rodičům za jejich děti a dětem předal malý dárek a písemnou památku na tuto událost. Po závěrečném požehnání se uskutečnilo fotografování na památku tohoto velkého dne pro děti a jejich rodiny i pro celou farnost. Bohu díky.