Podzimní koncert studentů ZUŠ Slaný v kostele Lenešice 2016

5. 11. 2016

V pátek dne 4.11.2016 se od 18 h. konal koncert studentů ZUŠ Slaný v kostele sv. Šimona a Judy v Lenešicích, který pořádal Okrašlovací spolek Lenos bratří Plačků z Lenešic, z důvodu podpory nové výstavby zřícené věže kostela. Také dobrovolné vstupné bylo určeno na tento účel. Učinkujících bylo 15 a sešlo se do kostela asi 40 lidí. Koncert zahájilo smyčcové kvarteto: Lenka Machová, Jana Hokovská, Mikuláš Lonek, Vojtěch Hýka. Uvedli 13 skladeb, mezi nimi na př. Ave Maria od Ch.Gounoda, J.S.Bach Chorale from Cantata  BWV 147, Handel Arie z opery Rinaldo, Valčík na rozloučenou od Burnse. V další části byla solová vystoupení zobcové flétny Aleny Studničkové, klarinetu Marie Bendíkové, dále pak solové zpěvy Jany Ovčarikové a souboru čtyř zpěvaček: Jany Ovčarikové, Radky Jakubové, Vlaďky Kučerové, Martiny Straubové. Na klavír doprovázela Alena Kaiserová. Koncert trval jednu hodinu a účastníci ocenili výkony učinkujících, vesměs mladých lidí potleskem.

 

sam_1715 sam_1717 sam_1718 sam_1719 sam_1721