Žehnání opravené kaple sv. Josefa Kopertinského u Hrádku u Rané, 23. 11. 2019

25. 11. 2019

V sobotu 23. listopadu 2019 jsme posvětili kapličku nedaleko Hrádku u Rané, na místě, kde stávala kdysi malá osada a přepřahací stanice Malý Hrádek. Tam také začal před dvěma lety v houští a křovinách opravovat větší výklenkovou kapli pan Kodýdek. Za pomoci několika zedníků a také rodiny místního sedláka a zemědělce pana Boudy, kapli obnovil a zpřístupnil. Žehnání kaple se ujal generální vikář litoměřické diecéze Mons. P. Martin Davídek. Kaple byla zasvěcena sv. Josefu Kopertinskému patronovi pilotů, letců a studentů. To proto, že si autor opravy přál, aby kaple byla také místem vzpomínky na letce, kteří zemřeli při různých leteckých neštěstích a kteří létali i z nedalekého sportovního letiště u Rané. Při obřadu žehnání kaple jsme se za tyto zesnulé společně pomodlili. Celou akci doprovázela skvělou hudbou rocková kapela „Vítkovo kvarteto“. I když nás trápil ledový vítr, byla atmosféra krásná a spolu s kapelou jsme si všichni rádi připomněli i výročí třiceti let od konce totalitní moci komunistické strany v naší zemi. Nakonec jsme rádi přijali pozvání pana Kodýdka do jeho Muzea sportovního létání v Rané, kde jsme se příjemně ohřáli a nasytili. Díky Bohu za krásné setkání.

Odkaz na fotografie a videa je zde: https://portarum.rajce.idnes.cz/Zehnani_opravene_kaple_sv._Josefa_Kopertinskeho,_23._11._2019,_Hradek_u_Rane