Farní mužstvo versus Sokol Cítoliby a FK Libčeves

17. 05. 2007

Ve středu 9. května 2007 sehráli žáci kostela Postoloprty další přátelský zápas se žáky Sokola Cítoliby u Loun od 17.00 hodin. Postoloprtští žáci měli tentokrát žlutá trička, neboť Cítolibští měli modré dresy. Trenéři i hráči Cítolib byli sebevědomí, domnívali se, že amatérské mužstvo nemá proti nim šanci. Domácí z Cítolib také obsadili hlavního rozhodčího i asistenty rozhodčích na pomezí. Zápas se vyvíjel velmi vyrovnaně, postoloprtští nejprve vedli 1:0, v poločase prohrávali ovšem již 2:1, ve druhém poločase dokonce prohrávali postoloprtští 3:1. Žáci Postoloprtského kostela však se vypjali k závěrečnému náporu, vyrovnali na 3:3 a těsně před koncem zápasu dokonce vsítili vítěznou branku na 4:3. Diváci, trenér i hráči soupeře byli tím asi šokováni, ale naši si zaslouží poděkování za trpělivý a vytrvalý výkon a také za slušnou hru. Za naše mužstvo dali branky: Jarda Sivák 2, Marián Horváth 1, Tomáš Čonka l.

Ve čtvrtek 17. května 2007 se konal další přátelský zápas mezi žáky kostela Postoloprty a žáky FK Libčeves. Postoloprtší nastoupili opět ve svých modrých dresech, soupeř v červenomodrých dresech. Velcí hráči Libčevse budili obavy pro spíše menší hráče Postoloprt. Také úvod se postoloprtským nevydařil, neboť jeden z hráčů nešťastně v trestném území zahrál rukou a penaltu Libčeves s přehledem realizoval v první gól 1:0, naději ještě přinesl krásný trestný kop kapitána Postoloprt Siváka z 25 metrů 1:1. Pak ovšem přišly chyby brankáře Postoloprt i obrany a soupeř z Libčevse do poločasu zvýšil na 3:1. Opakovala se situace ze zápasu v Cítolibech. Do druhého poločasu v družstvu Postoloprt došlo k výměně brankáře, hráč Pospíšil přešel do útoku a žáci Postoloprt získali po celý druhý poločas převahu, postupně vyrovnali skóre na 3:3 a to ještě zejména Sivák i další hráči „zahodili“ vyložené brankové příležitosti. Zápas skončil sice nerozhodně, ale na pokutové kopy, kterých bylo 5 na každé straně zvítězili žáci kostela Postoloprt k velké radosti všech. Branky dávali za Postoloprty: Sivák, Pospíšil, David Hangurbadžo. Vítěznou branku z penalty dal Patrik Tamáš. Skvrnou na utkání byla červená karta a vyloučení July Kóšy z Postoloprt za kritiku rozhodčího. Jinak patří dík celému družstvu za dobrou reprezentaci kostela!