Turnaj v Salesiánském středisku Praha-Kobylisy

3. 05. 2008

Fotbaloví žáci kostela Porta Postoloprty byli přihlášeni na fotbalový turnaj v Salesiánském středisku v Praze Kobylisech v sobotu 3. května 2008, který se hrál na umělé trávě hřiště střediska a to systémem 4 + l hráči a dvakrát 8 min. Byl to takový miniturnaj. Za Portu se zúčastnilo 9 hráčů a to 5 mladších a 4 starší, kteří vždy vytvořili tým, který se střídal po poločase nebo podle potřeby.

Za krásného počasí se zúčastnilo 8 mužstev, převážně z Prahy a turnaj začal v 9 hod. společným nástupem a rozlosováním. Bohužel ani v tomto turnaji to mužstvu Porta moc nešlo ať už starším nebo mladším hráčům. Asi jsou spíše zvyklí na travnaté hřiště a na velkou plochu, aby tam uplatnili své hráčské přednosti. Ostatní mužstva zřejmě byla zvyklá na tento způsob hry na umělé trávě.
Z uvedeného důvodu skončilo družstvo Porty pouze na 6 místě, když pouze jeden zápas vyhrálo a to 5:3 a jeden zápas remizovalo 2:2. Za Portu stříleli branky: Sivák 2, Marek 2, Patrik 1, Čonka 1. Přesto dostalo družstvo diplom za 6. místo a věcnou cenu.

Bohudíky, že se nikdo nezranil a všichni si zahráli, protože se hodně střídalo.