Turnaj Diecézního centra mládeže Litoměřice 2008

20. 09. 2008

Za farnost Postoloprty se zúčastnila dvě mužstva Porta I, a Porta II. V sobotu 20. září 2008 v 8.30 byla na Dómském náměstí presentace mužstev. Postoloprty přihlásily tato mužstva:
Porta I: František Lacko, Roman Pospíšil, Píďa Mirga, Jaroslav Sivák, Marian Horváth, Tomáš Čonka – kapitán.
Porta II: David Essler, Lukáš a Tomáš Hangurbadžovi, David Hangurbadžo, Marek Čajkovský, Kája Kliment, Dušan Klempár.
V 9.00 h se konala v katedrále mše sv. k výročí posvěcení katedrály sv. Štěpána, kterou celebroval P. Rudolf Prey, děkan z Postoloprt. Hrála kytarová kapela z Chomutova.
Družstva byla rozlosována do dvou skupin. Ve skupině 2 byla mužstva Porty I a Porty II, Liběšice a Chomutov.

Zápasy byly následující:

Porta I. – Porta II. 1 : 0
Porta I. – Chomutov 10 : 0
Porta I. – Liběšice 1 : 0
Porta II. – Porta I. 0 : 1
Porta II. – Chomutov 0 : 0
Porta II. – Liběšice 1 : 0

Z této skupiny postupovaly dvě družstva do finálové skupiny a sice Porta I. i Porta II. Ve druhé skupině byla mužstva: Litoměřice, Ml. Boleslav, Ústí nad Labem, Trmice. Postoupily Litoměřice a Mladá Boleslav.

Zápasy finálové skupiny byly následující:

Porta I. – Mladá Boleslav 1 : 0
Porta I. – Litoměřice 0 : 2
Porta II. – Litoměřice 0 : 1
Porta II. – Mladá Boleslav  2 : 1

Celkové pořadí:

1. místo  Litoměřice  4 body
2. místo Porta I. 2 body
3. místo Porta II. 2 body

Střelci branek za Portu I. a II. :
Sivák, Čonka, David Hangurbadžo, Roman Pospíšil, Franta Lacko, Marian Horváth – za Portu I., David Essler, Marek Čajkovský, Jára Sivák.

Vítězové obdrželi fotbalovou sošku ze žlutého kovu, diplomy a tyčinky. Za II. a III. místo obdrželi hráči mužstva Porty I. a II. diplomy, čokoládky a tyčinky.
Turnaj trval až do 16h. V poledne se občerstvili párky s hořčicí, během hry pak teplým čajem.
Hrálo se za studeného počasí, ale bez deště na suchém povrchu systémem malé kopané v počtu hráčů 5 + 1, při čemž každé mužstvo mělo mít také jednu dívku. Mužstvo Porty I. neobhájilo loňské prvenství, zatímco mužstvo Porty II. si oproti loňsku polepšilo, neboť vloni se neprobojovalo do finálové skupiny, letos ve finálové skupině skončilo na třetím místě.

Děkan a trenér děkuje všem členům mužstva za snaživý výkon a dobrou reprezentaci kostela Postoloprty!