Tříkrálový koncert v Postoloprtech, 4. ledna 2020

14. 01. 2020

V kostele Nanebevzetí Panny Marie jsme opět uspořádali Tříkrálový koncert. Příchozí návštěvníci, kterých bylo letos asi ke třiceti, mohli dobrovolným finančním darem přispět Tříkrálové sbírce České Charity. Dary přijímal a sbírku při koncertu konal pan J. Tyrpák z Bitozevsi. Tak jako už několikrát byl koncert  sestaven z vánočních skladeb a písní. Na varhany hrál Karel Hiner, na housle Bohdanka Hinerová a krásným a příjemným sopránem zpívala Jana Vacíková a svým zpěvem přispěl i P. Radim Vondráček. Zaujaly skladby pana Hinera, které byly volným zpracováním českých a anglických koled pro varhany a housle a také tři vánoční zpěvy  od Jana Jakuba Ryby pro soprán a varhany. Koncert byl také vzpomínkou na zesnulého trombonistu České filharmonie, který v minulosti několikrát na našem Tříkrálovém koncertu vystupoval. Na něj vzpomněli jeho žáci, manželé Pavla a Vladimír Živní z Benátek nad Jizerou, kteří před koncertem zvali posluchače do kostela hrou na lesní rohy a kteří zahájili koncert krátkou skladbou. Děkujeme hudebníkům a všem, kteří přišli a za „tříkrálové dary“. Po koncertu se uskutečnilo ještě malé setkání s hudebníky na faře.

Videa a fotografie jsou ke shlédnutí zde:

https://portarum.rajce.idnes.cz/Trikralovy_koncert_4._1._2020%2C_Postoloprty/