Poutní Slavnost v kostele sv. Martina ve Břvanech 10. 11. 2019

11. 11. 2019

V neděli 10. listopadu jsme si poutní mší svatou připomněli zasvěcení kostela sv. Martina ve Břvanech. Mši svatou celebroval a při ní kázal P. Miroslav Dvouletý, děkan z Jirkova u Chomutova. Spolu s ním sloužil P. Radim Vondráček, administrátor římskokatolické farnosti Břvany. V kázání otec Miroslav podrobně připomněl běh života sv. Martina, jehož přímluvám jsme pak svěřili všechny poutníky, kteří přišli na mši z různých míst, živé i zesnulé obyvatele obce Břvany, kněze, kteří v místě sloužili a všechny zakladatele i dobrodince kostela. Mši svatou doprovodila Schola sv. Marka ze Sušan a varhany pí. Immerové. Ta připravila i pohoštění, které nám po mši svaté přišlo velmi k chuti. Všem, kdo se na pouti podíleli, velké díky a Pán Bůh zaplať! I úklidové četě, která předem pěkně připravila kostel k slavné svatomartinské liturgii.