Posvícení v Postoloprtech 13. 10. 2019

22. 10. 2019

Každý rok si připomínáme výročí benedikce (16. 9. 1753) a posvěcení (17. 10. 1943) kostela Nanebevzetí Panny Marie v Postoloprtech. Proto jsme se setkali i letos při nedělní mši svaté 13. října v 8. 30 abychom si tato výročí připomněli, poděkovali za krásný kostel a oslavili jeho „narozeniny“. Letos byla tato slavnost výjimečná tím, že nás navštívil a mši svatou vedl a krásně kázal novokněz litoměřické diecéze a farní vikář (kaplan) z farnosti Ústí nad Labem, P. Ing. Mgr. Václav Novák, rodák z Mladé Boleslavi. Připomněl důležitost vděčnosti a také nedávnou cestu do Říma, při které se, spolu s dalšími novokněžími, setkal se svatým otcem, papežem Františkem. Po mši svaté udělil P. Václav novokněžské požehnání, rozdal primiční obrázky a účastnil se pohoštění a setkání na faře. Po té odjel i s P. Vondráčkem do Lenešic na malou návštěvu a kněžskou besedu k otci Rudolfovi Preyovi.  Za vydařenou slavnost děkujeme Bohu a Panně Marii a všem  farníkům, kteří se na ni podíleli a ji připravili.