Pohřeb v kostele Lenešice Jaroslava Malého

22. 12. 2015

V úterý dne 22.12.2015 se konalo poslední rozloučení se zemřelým panem Jaroslavem Malým, rodákem z Lenešic, zaměstnancem MěÚ Postoloprty v odboru životního prostředí, který po krátké těžké nemoci zemřel v nemocnici Ústí n.Lab. v neděli 14.12.2015 a to ve věku 33 roků. Rozloučení se konalo se mší svatou, neboť Jaroslav byl nejen pokřtěný člen řím.kat.církve, ale také byl ministrantem a lektorem v tomto kostele Lenešice. Posledního rozloučení se zúčastnilo velké množství lidí a to v počtu nejméně 100, při čemž velké množství byli z Postoloprt a to spolupracovníci MěÚ včetně pana starosty, dále pak členové Městské policie, samozřejmě rodinní příslušníci, příbuzní, bratři a sestry farní rodiny. Obřad doprovázel hrou na klavír Vladimír Heuler – hudební virtuos a zpěvem doprovodila obřad paní Immerová, když zpívala Hospodin je můj pastýř a Ave Maria. Čtení z Písma sv. a modlitbu přímluvnou vykonala paní Zdenka Kolaříková z Prahy, ministranem byl pan Vladimír Fric. Mši sv. a obřad vedl emeritní kněz pater Rudolf Prey, děkan, který také pronesl promluvu. Na závěr dostali možnost promluvit nad rakví přítomní, čehož se ujal kamarád Járy a poděkoval Járovi za jeho dlouholeté kamarádství. Emeritní děkan na závěr mše sv. a obřadu poděkoval paní mamince Magdaleně Malé a příbuzným za lásku, kterou doprovázeli Járu zejména v jeho hospitalizaci, poděkoval učinkujícím při obřadu a to Vláďovi Heulerovi – za klavírní doprovázení obřadu, paní zpěvačce, lektorce a všem přítomným, zejména jeho spolupracovníkům z MěÚ Postoloprty. Za zpěvu pohřební písně Blíž k tobě Bože můj byla rakev odnesena k převozu ke kremaci a věřící vyšli před kostel, aby doprovodili odjíždějící pohřební auto a děkan naposledy požehnal rakev a rozloučil se s matkou a příbuznými. Ať Jaroslav odpočívá v pokoji Božím a světlo věčné ať mu svítí.