Noc kostelů, Bitozeves, Nehasice 2019

3. 06. 2019
Letošní Noc kostelů v Bitozevsi v kostele sv. Michaela Archanděla zaznamenala 131 vstupů. Je to opět o něco více než loni. Jedním z důvodů bude i početný pěvecký sbor Církve bratrské a jejich doprovod. Pěvecký sbor k nám dorazil z Litvínova. Na hodinový koncert navázala příjemná konverzace návštěvníků koncertu a vystupujících. Již tradičně jsme Noc kostelů začali dopoledním programem pro Základní a mateřskou školu v Bitozevsi. Se školáky jsme se sešli ve Farské zahradě, kde jsme si převyprávěli příběh o Noemově arše, děti odpovídali na kvízové otázky a na závěr jsme se vyfotili. Na fotce jsou děti s jejich vlastní Noemovou archou z papíru a vlastnoručně vyráběnými zvířecími maskami. Farská zahrada byla v posledním roce zpřístupněna a je opět průchozí. O její údržbu se nyní stará obec Bitozeves.
V Nehasicích se Noc kostelů také povedla. I tam zaznamenali vyšší počet návštěvníků…14 vstupů.
                                                                                                                                                                                                                                                            Milena Tyrpáková