Noc kostelů LENEŠICE 2016

3. 06. 2016

SAM_1238NOC kostelů Lenešice 10.6.2016

OD 16 h. mše sv., po ní možnost prohlídky kostela a výstavby věže a to do 20 h.

Srdečně zve Farní úřad i Okrašlovací spolek Lenešice.

Noc kostelů probíhala následovně: od 16 h. mše sv., potom byl otevřen kostel a věž pro zájemce, kterých bylo poměrně málo až do 19.30 h. kdy přijel autobus s asi 50 účastníky, které vedl pan Slávek Havrlant z Loun. Nejprve tito zájemci vyslechli informaci od p.Havrlanta o kostele Lenešice a okolnostech zřícení věže. Tyto informace doplnil p.Zdeněk Plaček z Okrašlovacího spolku Lenos o průběhu nové výstavby věže a proč je stavěna z cihel, načež se účastníci šli podívat do věže jak krásně jsou provedeny klenby předsíně a v dalším patře chór a další stavební prvky. Načež se skupina přesunula přes sakristii do kostela, kde je provedl emerit.děkan Rudolf Prey. Poukázal, že bylo již restaurováno: rámy obrazů křížové cesty, oltářní komplex včetně pozlaceného znaku Clary  – Altringen, oltářní obraz sv. Šimona a Judy včetně rámu, sošky andílků. Další věci se budou postupně restaurovat. Pan Slávek Havrlant zazpíval latinsky Salve regina ( Zdrávas Královno ), emeritní děkan na závěr všem udělil požehnání a umožnil zájemcům si odebrat tiskoviny Noci kostelů a svaté obrázky.Bohu díky za tento den určený akci Noci kostelů 2016 a díky všem, kteří se za Lenešice na něm podíleli, zejména Zdeněk Plaček s manželkou Janou a Jiří Plaček.