Nejnovější zprávy o opravě kostela v Lenešicích

15. 04. 2017

Rok 2016 byl rokem, kdy poprvé od pádu věže v roce 2008 utichla zednická kladívka na věži kostela a věž nepovyrostla ani o kousek. Hlavní příčinou je insolvenční řízení stavební společnosti Pegisan, která doposud celou stavbu vzorně prováděla. Přes veškeré urgence firma na stavbu nenastoupila. Nyní v roce 2017 je dobrou zprávou, že se společnost PP-stavby z Jimlína ujala „záchraných prací“ a začala stavět klenbu třetího nadzemního podlaží, která je nutná pro ztužení současně vystavěné věže a předejít tak možným škodám z nečinnosti. Bude nyní nutno zahájit nové výběrové řízení na novou stavební společnost, která bude pokračovat na projektu obnovy věže kostela a opravy kostela v Lenešicích. Věřme, že během léta by se mohli opět zedníci na opravu kostela opět vrátit. Z vnější strany věž dosáhla již bočních zdí a chystá se samostatně vyrůst z lodi kostela. Její tubus uvnitř kostela je k tomu již také připravený. Pohled na věž z lodi kostela je ohromující. Vyzděné klenby a mohutné pilíře věže očekávají návštěvníky kostela snad v den Noci kostelů, ale i jindy.

Tento článek je převzat z webových stránek Lenešického okrašlovacího spolku, které se v současnosti nově upravují. Na obnovu kostela sv. Šimona a Judy v Lenešicích možno přispět na účet: 2900039719/2010