Návštěva Sudetských Němců v kostele Postoloprty

5. 04. 2019

V pátek dne 5.4.2019 přijel autobusový zájezd poutníků sudetských Němců do kostela Postoloprty, kde měli objednanou mši sv. v německém jazyce, kterou sloužil emeritní děkan P.Rudolf Prey a asistoval mu jáhen z německých poutníků pan THDr. Goldhammer. Poutníci přivezli sebou i varhanici, která při mši hrála Schubertovou mši. Do mše z pátku postní doby se ještě zapojily dvě ženy a to paní Margarete Michael a manželka pana jáhna, které četly první čtení a přímluvné modlitby. Jáhen pak četl žalm a evangelium. Kázání pronesl emeritní děkan Rudolf Prey na postní téma a to rozjímání na křížové cestě. Kromě mešních písní byla mše recitovaná a děkan na začátku popsal barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie a na závěr poděkoval asi 20 poutníkům za společné prožití tajemství nekrvavé oběti večeře Páně a popřál šťastnou cestu, dobré počasí a zdraví. Mše byla sloužena za živé a zemřelé poutníky. Poutníci byli dopoledne v Kadani a z Postoloprt jeli do Litoměřic, kde budou nocovat a kde bude pokračovat jejich další program. Emeritní děkan děkuje paní asistence Anežce Strakové za vzornou přípravu na zájezd a to nabídkou pohlednic Postoloprt a dalších brožurek česko–německých o Postoloprtech, dále pak paní varhanici Ireně Pauříkové, která se věnovala německé varhanici. Bohu díky za společnou bohoslužbu a vzájemné setkání ze sudetskými Němci.