Májové pobožnosti v kostele Lenešice 2017

24. 05. 2017

Májové pobožnosti v kostele sv. Šimona a Judy v Lenešicích v r. 2017 se konaly vždy v úterý a pátek po mši svaté od 16 hod. V roce stého výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě zaměřil děkan Rudolf Prey mariánské promluvy na dvě části a to v první o Fatimě a dětech Lucii, Hyacintě a Františkovi, kterým se Panna Maria zjevovala a v druhé části rozjímání o růžencových tajemstvích „radostného růžence“ v rámci bohoslužby slova. Před sochou Panny Marie Lurdské pak se konaly zpívané litanie Loretánské a modlitby k Panně Marii za různé potřeby, na závěr pak se zpívala píseň Večer tichounce se sklání. Bohu díky za květiny, které věřící darovali k výzdobě mariánského oltáře a za účast na májových pobožnostech.