Informace o provedených pracích na obnově zřícené věže kostela v Lenešicích a stavu zajištěnosti k 31.1.2010

11. 02. 2010

Vzhledem k personálním změnám na Kurii Biskupství litoměřického zaslala Nadace Lenos novou obšírnou žádost o finanční příspěvek na obnovu kostela sv. Šimona a Judy dne 6.2.2010, kde vypisuje dosavadní stav provedených prací i hodnotu profinancovaných prostředků a novou žádost o finanční prostředky od Biskupství na rok 2010 ve výši 250.000,–

Součástí této žádosti je i dopis děkana z Postoloprt, který doporučuje tuto žádost s tím, že farní kostel v Lenešicích byl druhým nejvíce navštěvovaným kostelem v nedělních bohoslužbách, kde se udílely křty, kde bylo i biřmování, konány pohřební obřady a průvod z kostela na hřbitov atd. Nynější nouzový stav bohoslužeb ve farní kapli je nevýhodný pro starší věřící, neboť kaple se nachází v prvním poschodí.

Uvádíme zde tabulky s finančními hodnotami provedených prací, tabulky získaných finančních prostředků i plánované a potvrzené prostředky na rok 2010. Tyto tabulky jsou přílohou žádosti Nadace Lenos adresované Biskupství litoměřickému.

zobrazit větší tabulku