Zřízení kaple ve farní budově Lenešice

17. 05. 2006

Na základě naší žádosti na Biskupský Ordinariát v Litoměřicích bylo nám Biskupstvím povoleno zřídit kapli včetně svatostánku ve farní budově Lenešice. Naše důvody ke zřízení byly následující:

• vzhledem k havarijnímu stavu kostela v Lenešicích se může v budoucnu stát, že se v kostele nebudou moci konat bohoslužby;
  • na faře je učebna kam přicházejí děti na náboženství a farní kaple může sloužit pro bohoslužby slova, případně mši sv. nebo křížovou cestu apod.;
  • kostel v Lenešicích je v zimních měsících enormně studený a ve farní kapli je možno topit v kamnech a věřící tak mohou mít možnost slavit nedělní bohoslužbu v příjemnějším prostředí;

Farní kapli vybavil děkan oltářem „tváří k lidu“, ambonem, oltářním křížem, obrazem Panny Marie ustavičné pomoci, obrazem sv. Jana Nepomuckého a obrázky křížové cesty. Do kaple byl instalován také nový lustr. Kapli, s dovolením Biskupství, vysvětil sám děkan P. Rudolf Prey.