Farní pouť na Květnov 8. 5. 2021

10. 05. 2021

V sobotu 8. května 2021 se několik farníků z Postoloprt a Bítozevsi účastnilo pouti krušnohorského vikariátu do kostela Navštívení Panny Marie na Květnově v Krušných horách. Mše svatá byla od 10. 30 hod. Před tím vyšel průvod poutníků z návsi obce a od nedávno restaurovaného Kříže, za zpěvu písně Chválu vzdejme, k růžencovým schodům vedoucím ke kostelu. Na nich jsme se pomodlili radostný růženec, který byl zakončen požehnáním v kapli Panny Marie. Mši svatou pak vedl P. Miroslav Dvouletý, děkan z Jirkova a kázání měl P. Alois Heger, děkan z Chomutova. S nimi sloužil mši svatou ještě farní vikář římskokatolické farnosti v Kadani P. Jan Burian a děkan z Postoloprt P. Radim Vondráček. Mše svatá byla z památky Panny Marie Prostřednice všech milostí. Po ní byla pobožnost k Panně Marii. Zazpívali jsme při ní Bavorské litanie a vše skončilo zásvětnou modlitbou k Panně Marii a požehnáním milostnou soškou Panny Marie Květnovské. A tak jsme opět mohli svěřit Bohu prostřednictvím Panny Marie své úmysly, zvláště ten za ukončení současné pandemie a pookřát na duchu a díky krásné přírodě a čistému horskému vzduchu i na těle. Díky Bohu za vydařenou a požehnanou pouť i za milé setkání s farníky různých farností krušnohorského vikariátu.

Více fotografií zde: https://portarum.rajce.idnes.cz/farni_pout_na_Kvetnov_8._5._2021/