Diecézní fotbalový turnaj v Litoměřicích

15. 09. 2007

Diecézní centrum mládeže Litoměřice uspořádalo fotbalový turnaj Litoměřické diecéze v Litoměřicích v sobotu dne 15. září 2007. Farnost Postoloprty přihlásilo 2 družstva a to mladších a starších žáků v počtu 5 + 1 a náhradníci.
Za starší žáky se zúčastnili: Jaroslav Sivák, Tomáš Čonka, Petr Bílý, Marián Horváth, Patrik Mirga a Pavlína Tancošová. Za mladší žáky se zúčastnili: Marek Čajkovský, Tomáš, Lukáš a Nikolas Hangurbadžové, Patrik Procházka, Kája Klimenda a Helena Kóšová.

Na začátku byla před katedrálou prezentace mužstev, startovné 20,–Kč za hráče a pak byla v katedrále mše sv., které předsedal P. Vašinka z Mladé Boleslavi, také farář z Postoloprt P. Rudolf Prey koncelebroval. Mši doprovázela kapela mládež z Litoměřic.

Zúčastnilo se 8 družstev a byla rozlosována do dvou skupin. Ve skupině B byla mužstva Porty Postoloprty starší žáci a Porty Postoloprty mladší žáci, družstvo Mladé Boleslavi a družstvo z Jablonce. Hrálo se na tartanových hřištích škol – gymnasií v Litoměřicích. A mužstvo Postoloprt nastoupilo ve žlutých dresech, B mužstvo nastoupilo v modrých dresech.

Výsledky mladších žáků: se staršími žáky Postoloprt 2:3, s mužstvem Mladé Boleslavi 1:3, s mužstvem Jablonce n. Nisou 2:4. Mladší žáci nezískali tedy ani jeden bod a skončili v tabulce poslední.
Výsledky starších žáků: s mladšími žáky Postoloprt 3:2, s mužstvem Mladé Boleslavi 2:2, s mužstvem Jablonce 4:1. Starší žáci vyhráli skupinu na prvním místě s počtem 7 bodů a postoupili do finálové skupiny.

Do finálové skupiny postoupily následující týmy: Žáci Porty Postoloprty, Mladé Boleslavi A, Litoměřic a Mladé Boleslavi B. Výsledky finálové skupiny: Starší žáci Porty Postoloprty porazili Mladou Boleslav B 3:1 a Litoměřice 2:1. Tím se stali vítězi celého turnaje. Blahopřejeme vítězům!!

Celkové umístění je následující:

  1. Porta Postoloprty (bez porážky)
  2. Diecézní centrum Litoměřice
  3. Mladá Boleslav A

Vítězové dostali od pořadatelů pohár, čepice a lízátka. Radost celého mužstva byla velká. Díky patří také panu Wilheimovi a panu Jelínkoví, kteří hráče dopravili auty do Litoměřic a zpět.

Bohu díky!