Diecésní fotbalový turnaj v Litoměřicích

27. 09. 2014

V sobotu dne 27.9.2014 se mužstvo PORTY Postoloprty zúčastnilo dalšího diecézního fotbalového turnaje v Litoměřicích. Nejprve v kostele Všech svatých v Litoměřicích se konala mše sv. pro všechny zúčastněné. Byla koncelebrovaná mše sv. ze svátku sv. Vincence z Pauly. Koncelebrovalo celkem 5 kněží. Pater Rudolf Prey přečetl evangelium a pronesl kázání. Ve třech bodech se zmínil o knize Kazatel, která mluvila o mladých lidech, aby žili v radosti, ale nezapomínali na víru v Boha a jeho zákon, v druhém bodě ukázal velkou lásku k bližnímu sv.Vincence, který se věnoval chudým, nemocným, galejníkům, založil řád Vincentinek pro službu nemocným a trpícím, ve třetím bodě ukázal papeže Františka i z toho pohledu, že má rád fotbal a zejména mužstvo své rodné  Argentiny, ale vede nás všechny především ke Kristu a k radostnému křesťanství jak ukazuje exhortace Evangelium gaudi. Porta byla rozlosována do těžké skupiny s DC Ústí, s Příšovicemi, Krásným Březnem. Zápas s Příšovicemi Porta prohrála 1 :2, když jedinou  branku dal Marek Dunka, druhý zápas s DC Ústí Porta vyhrála 5 : 2, když branky dali Sivák 3, Zíbrt 1, Denis Kaleja 1 a zápas s Krásným Březnem Porta vyhrála 4 : 0, když branky dali Zíbrt, Patrik Horvát, Dušan Klempár a Marek Dunka. Ve finálové skupině se Porta nejprve utkala s Tiradores a prohrála 1 : 4, když jedinou branku dal Denis Kaleja. O třetí místo hrála Porta s Mladou Boleslaví a v normálním čase skončilo utkání 1 : 1, ale na pokutové kopy vyhrála Porta 2 : 1, když branky dali Denis 2 a Dušan Klempár 1. Takže Porta získala třetí místo a jako odměnu dostal každý hráč diplom a čokoládu. Děkan Rudolf Prey obdaroval nejlepší střelce Porty Jardu Siváka a Dušana Klempára věcnou cenou – soškou fotbalisty – střelce. Děkujeme za odvoz firmě s transitem ze Skupic a panu Janu Zetlicerovi ze Rvenic. Vítězem turnaje, kde bylo 12 mužstvem se stalo mužstvo Příšovice – Křižovatka, na druhém místě bylo mužstvo Tiradores.