80. narozeniny P. Rudolfa Preye. Oslava v Postolprtech

18. 11. 2019

18. listopad 2019 je slavný den. Bývalý duchovní správce farnosti Postoloprty a současný emeritní děkan v Lenešicích, otec Rudolf Prey, slaví 80 let života. V Postoloprtech jsme mu popřáli s předstihem ve čtvrtek 14. 11. 2019. Nejprve jsme se setkali v kostele Nanebevzetí Panny Marie a tam se spolu s ním pomodlili rozjímavý růženec světla. Modlili jsme se ho za otce Rudolfa, ale také za všechny ty, které zde během své dlouhé služby pokřtil, biřmoval, připravil k prvnímu svatému přijímání, které zde oddával a také za všechny ty, které doprovázel na jejich poslední cestě. Nakonec Otec Rudolf pronesl modlitbu i s poděkováním a prosbou o přímluvu sv. papeže Jana Pavla II. Po sloce mariánské písně jsme otci Rudolfovi poděkovali za jeho dlouholetou a věrnou službu v naší farnosti a popřáli mnoho sil zdraví do dalších let života. Následovalo setkání a pohoštění na faře, kde jsme zazpívali a pobesedovali a naslouchali napínavým příběhům z kněžského života otce Rudolfa. Bohu díky za krásné setkání, i všem, kteří se ho účastnili.