10. fotbalový turnaj litoměřické diecése Litoměřice 2016

1. 10. 2016

sam_1698 sam_1699 sam_1700 sam_1701 sam_1702 sam_1703 sam_1704 sam_1705 sam_1706 sam_1707 sam_1708 sam_1709 sam_1710 sam_1711 sam_1712

V sobotu dne 1.10.2016 se konal 10. fotbalový turnaj diecéze litoměřické v Litoměřicích. Také Porta Postoloprty se přihlásíla pod vedením P.Rudolfa Preye, emer.děkana v Lenešicích. Jako vždy konala se nejdříve mše sv. v děkanském kostele Litoměřice, kde hlavním celebrantem byl P.Rudolf Prey, emer.děkan,, kázání pronesl R.D. Mgr. Jozef Kadlic z Diecézního centra mládeže. Po mši byl rozlosován turnaj. A to z 9 družstvech se vytvořily 3 skupiny a to A, B, C. Porta Postoloprty byla určena do skupiny C spolu s AFK Litvínov a Animátoři diecéze. Zápas s Litvínovem skončil nerozhodně 1  : 1, když branku za Portu dal Petr Bílý. Druhý zápas proti Animátorům diecéze skončil jasným vítězstvím Porty a to 16 : 0. Za Portu skorovali: Sivák 4x, Denis 3 x, Bílý 4 x, Zíbrt 2x, Bihári 1x, Horvát Patrik 1x. Mužstvo Porty postoupilo do finálové skupiny, kde se utkalo opět s Litvínovem AFK a prohrálo 1 : 3, když jedinou branku dal Sivák. Takže Porta hrála pouze o třetí místo a to s mužstvem Ústí II. Tento zápas Porta vyhrála 4 : 1, když branky dali Sivák, Horvát Patrik, Bílý a Čonka. Celkovým vítězem 10. turnaje se stalo mužstvo Ústí I. , na druhém místě byl Litvínov AFK a na pěkném třetím místě byla PORTA Postoloprty. Za třetí místo obrželi hráči  bronzovou medaili a diplom. Od emeritního děkana pak nejlepší střelci za PORTU Petr Bílý a Jaroslav Sivák obdrželi věcnou cenu – malý pohár a sošku fotbalisty. Velký dík patří také mladé dívce Lence Šírovské z Ústí n.Lab., která ochotně zaskočila za chybějící dívku v mužstvu Porty a odehrála všechny zápasy. Další dík patří panu Ivanu Kalejovi, který se ujal nezištně trenérské funkce a také řidiči Transitu ze Skupic panu Smrtovi, který bezpečně dopravil mužstvo do Litoměřic a zpět. Celý průběh turnaje přišla monitorovat redaktorka Zdislavy paní Michálková, která také učinila rozhovor s emer.děkanem Rudolfem Preyem a některými hráči se slibem, že turnaj bude zohledněn v časopisu Zdislava nebo v příloze Katolického týdeníku. Bohu díky za krásné počasí a Boží požehnání pro celý turnaj.